Βραβείο Δραματουργικής Έκφρασης για τα Εκπαιδευτήρια ΠΛΑΤΩΝ στο Διαγωνισμό Οικολογική Μετακίνηση

Αναρτήθηκε 18 Απριλίου, 2016

Το Σαββάτο 16 Απριλίου , η Γ΄ Γυμνασίου των Εκπαιδευτηρίων ΠΛΑΤΩΝ παραβρέθηκε στην τελετή απονομής βραβείων της εκστρατείαςECOMOBILITY, που πραγματοποιήθηκε στην Αθήνα.

Η ομάδα των Εκπαιδευτηρίων ΠΛΑΤΩΝ κατέκτησε τις εξής διακρίσεις:
-8ο Βραβείο Εργασίας
-2ο Ειδικό Βραβείο Δραματουργικής Έκφρασης

Σε ένα γεμάτο και πολύ ζωντανό Αμφιθέατρο του Υπουργείου

Υποδομών Μεταφορών και Δικτύων, οι μαθητές που ταξίδεψαν από όλη την Ελλάδα γιόρτασαν μαζί το κλείσιμο της Εκστρατείας ECOMOBILITYκαι της Εκστρατείας FREEMOBILITY.

Η φρεσκάδα των εφήβων το γέλιο και η χαρούμενη διάθεσή τους,

χρωμάτισε ιδιαίτερα την Τελετή Απονομής των Βραβείων της

Εκστρατείας ECOMOBILITY 2015-16, η οποία πραγματοποιήθηκε  με την παρουσία του Αν. Υπουργού Περιβάλλοντος κ. Γιάννη Τσιρώνη, ο οποίος έκανε την απονομή των Βραβείων.

Η ομάδα των μαθητών αποτελούνταν από τους: Βροντινό Θεόδωρο, Ζήκα Παντελίνα, Κουλούμογλου Μαρία, Κουλούμογλου Όλγα, Παπαδόπουλο Αλέξανδρο, Παπαδοπούλου Ελένη, Παλαιολόγου Αντωνία  Πατσιαλή Ελένη, Συντονιστής της προσπάθειάς τους ήταν ο εκπαιδευτικός  Χουσερίδης Γεώργιος.