Παρουσίαση Εκπαιδευτικού παιχνιδιού από τα Εκπαιδευτήρια ΠΛΑΤΩΝ στο κατάστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣ – Τρίτη 28 Αυγούστου, ώρα 18:30

Αναρτήθηκε 24 Αυγούστου, 2018

Το σχολείο μας σε συνεργασία με το Κατάστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣ Κατερίνης σας προσκαλούν,  την Τρίτη 28 Αυγούστου 2018 στις 18:30 στο χώρο του καταστήματος Γερμανός (Ειρήνης 9) για να δοκιμάσετε το πρωτοποριακό εκπαιδευτικό παιχνίδι “Enchanted Crystals” που δημιουργήθηκε στο πλαίσιο του Ευρωπαϊκού Προγράμματος LEVEL.

Τα «εκπαιδευτικά παιχνίδια» έχουν ως σκοπό να μεταδώσουν ή να αξιολογήσουν γνώσεις με τρόπο ευχάριστο. Επίσης αναπτύσσουν και εξασκούν συγκεκριμένες δεξιότητες. Το “Enchanted Crystals” απευθύνεται σε μικρούς μαθητές και μαθήτριες και ο σκοπός του είναι να βελτιώσει τις δεξιότητές τους στον τομέα των μαθηματικών με έναν ευχάριστο τρόπο.

Για περισσότερες πληροφορίες απευθυνθείτε στην ηλεκτρονική διεύθυνση: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.