humans –  – Εκπαιδευτήρια ΠΛΑΤΩΝ

Βιβλιοπαρουσίαση “Παράθυρο στη Ζωή” – Τετάρτη 30 Οκτωβρίου 2019 ώρα 19:00 – στη Βιβλιοθήκη του σχολείου

111 –  – Εκπαιδευτήρια ΠΛΑΤΩΝ

Οι Εκδόσεις «Πνοή» και τα Εκπαιδευτήρια ΠΛΑΤΩΝ πραγματοποιούν βιβλιοπαρουσίαση στη Δανειστική Βιβλιοθήκη του Σχολείου στη Γανόχωρα Κατερίνης, την Τετάρτη 30 Οκτωβρίου 2019 στις 7 μ.μ. με την ευκαιρία του μήνα πρόληψης κατά του καρκίνου του μαστού.

Η Ευγενία Κορτσάρη, εθελόντρια-υπεύθυνη της δανειστικής βιβλιοθήκης, ποιήτρια, θα μιλήσει για το μυθιστόρημα της Αγγελικής Δαφτσίδου «ΠΑΡΑΘΥΡΟ ΣΤΗ ΖΩΗ».

Η Μαρία Χωρινού, ιατρός χειρούργος γυναικολόγος, θα ενημερώσει για τον καρκίνο του μαστού.

Η Χρύσα Λουλοπούλου, συγγραφέας, θα αναγνώσει αποσπάσματα του βιβλίου.

Η συγγραφέας Αγγελική Δαφτσίδου θα δεχθεί τυχόν ερωτήσεις και θα ακολουθήσει συζήτηση.

Η εκδήλωση πραγματοποιείται με τη στήριξη της Ένωσης Συγγραφέων Πιερίας και η είσοδος είναι ελεύθερη.

Κοινοποιήστε το άρθρο