Τα Εκπαιδευτήρια ΠΛΑΤΩΝ στο διαγωνισμό Junior Achievement Greece 2020

Share on twitter

Στο πλαίσιο του διαγωνισμού «Μαθητική Εικονική Επιχείρηση 2020» που διοργανώνεται από το Σωματείο Επιχειρηματικότητας Νέων/JuniorAchievementGreece πραγματοποιήθηκε η 15ηΜαθητική Εμπορική Έκθεση την Παρασκευή 28/02/2020 στο εμπορικό κέντρο MediterraneanCosmos στη Θεσσαλονίκη. Το σχολείο μας εκπροσώπησαν οι μαθητές της Α’ λυκείου με δύο καινοτόμες επιχειρηματικές προτάσεις.

Οι μαθητές από την αρχή της σχολικής χρονιάς έχουν αναλάβει τη σύλληψη, υλοποίηση και παρουσίαση των πρωτότυπων επιχειρηματικών πλάνων τους με τίτλους «Making Τech Εasy» και «SmartBenches». Στην εκδήλωση παραβρέθηκε και η Υφυπουργός Παιδείας, Σοφία Ζαχαράκη, η οποία συνεχάρη τους μαθητές τους σχολείου μας για την μεθοδικότητα και την ευρηματικότητα τους και τους παρότρυνε να συνεχίσουν τις προσπάθειές τους στο μέλλον με εξίσου αξιόλογο ζήλο.

Κοινοποιήστε το άρθρο

Share on twitter